Abazoviq: Nuk kam ndër mend t’i jap Gjukanoviqit “frymëmarrje artificial politike”

Must Read

Urim nga Mickoski me rastin e Ditës Ndërkombëtare të boshnjakëve

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski dërgoi urim me rastin e 28 Shtatorit, Ditës Ndërkombëtare të Boshnjakëve.

Jeton Shaqiri në paraqitjen e parë si ministër premtoi sistematizim të administratorëve

Shkurtim i institucioneve shtetërore, integrim i uebfaqeve të Qeverisë dhe ministrive në një platformë duke u integruar...

Qeveria e Kosovës formon Zyrë për Luginën e Preshevës

Qeveria e Kosovës sot vendosi të formojë Zyrë për mbështetjen e banorëve të Luginës së Preshevës, njofton...
- Advertisement -

Lideri i koalicionit malazez në zgjedhjet e fundit, “E zeza mbi të bardhë”, Dritan Abazoviq, deklaroi se ai është adresa e gabuar, nëse, siç tha, dikush kërkon të Millo Gjukanoviqit t’i jepet “frymëmarrje artificiale politike”.

“Njerëzit kanë të drejtë të thonë ç’të duan, por nëse kërkojnë që dikush t’i japë frymëmarrje artificiale politike Gjukanoviqit – unë jam adresa e gabuar. E vetmja gjë që mund të fitojnë është gjykimi i drejtë për të gjithë që e kanë shkelur ligjin”, thotë Abazoviq në intervistën për BBC-në në gjuhën serbe.

- Advertisement -

Ndaj idesë se një kryeministër shqiptar mund t’i pajtojë malazezët dhe serbët, lideri i URA-s u përgjigj se ideja e tillë do ta thyente shumë paragjykime.

“Kjo do të ishte shkelja më e madhe e paragjykimeve, por mendoj se mjafton që një shqiptar u bë kryetari i parë i një partie qytetare parlamentare. Nuk e di nëse është herët për një kryeministër shqiptar, por mendoj se më me rëndësi është kryeministri të jetë i sinqertë, profesionist dhe i përkushtuar ndaj interesave të qytetarëve të Malit të Zi, e jo ndaj interesave të familjes dhe partisë së tij”, konsideron Abazoviq.

- Advertisement -

Urim nga Mickoski me rastin e Ditës Ndërkombëtare të boshnjakëve

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski dërgoi urim me rastin e 28 Shtatorit, Ditës Ndërkombëtare të Boshnjakëve. “Më lejoni në...

Jeton Shaqiri në paraqitjen e parë si ministër premtoi sistematizim të administratorëve

Shkurtim i institucioneve shtetërore, integrim i uebfaqeve të Qeverisë dhe ministrive në një platformë duke u integruar edhe me e-Shërbime, trasferimi i...

Qeveria e Kosovës formon Zyrë për Luginën e Preshevës

Qeveria e Kosovës sot vendosi të formojë Zyrë për mbështetjen e banorëve të Luginës së Preshevës, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Kryemadhi: Përballja me Kovid-19 në shkollat shqiptare kërkon masa konkrete, e jo propagandë të Qeverisë

Liderja e partisë së tretë më të madhe opozitare në Shqipëri, Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e cila me profesion është...

Çmimet e derivateve të naftës mbesin të pandryshuara

mimet e derivateve të naftës mbeten të njëjta gjatë shtatë ditëve të ardhshme. Do të rritet vetëm çmimi i mazutit, vendosi sot...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -