9 viktima përfshirë dy të rinj 23 dhe 29 vjeç, 98 raste të reja me Covid-19 dhe 104 të shëruar

Must Read

470 milionë euro për pakon e katërt ekonomike, kryeministri Zaev e prezantoi pakon e re me 31 masa të veçanta

https://youtu.be/kdQaabZ9t-o Masa e parë është që të vazhdohet me pagesën e subvencionimit...

Rajoni pa teste PCR, kur? Filipçe: Ballkani Perëndimor bashkë me Bullgarinë dhe Greqinë, t’i hapin kufijtë

https://youtu.be/Ql7l3wD1pms Ende po pritet përgjigjja prej disa vendeve fqinje lidhur me idenë...

Subvencionim rrogash ka, sepse ka diskriminim?! Zaev premton se plani i ri do të jetë i barabartë për të gjithë!

https://youtu.be/el41cQQ9pYk Plani i Qeverisë që të inkurajojë dhe do të bashkëpunojë me...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1404 testime të realizuara, 98 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-50, Kumanovë-6, Shtip-4, Prilep-5, Tetovë-7, Strugë-3, Veles-1, Manastir-4, Ohër-2, Gostivar-1, Strumicë-9, Kriva Pallankë-1, Koçan-1, Berovë-1, Dellçevë-2 dhe Kërçovë-1.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 104 pacientë të shëruar nga virusi korona.

Shkup-46, Shtip-6, Prilep-8, Tetovë-9, Veles-1, Ohër-3, Gjevgjeli-1, Strumicë-2, Kriva Pallankë-2, Koçn-2, Makedonski Brod-5, Pehçevë-4, Berovë-4, Vinicë-2, Dellçevë-6, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-2.

- Advertisement -

Betejën me virusin korona në 24 orët e fundit e kanë humbur 9 pacientë, një nga Kriva Pllanka (52 vjeç), dy nga Gostivari (60 dhe 62 vjeç), një nga Kumanova ( 60 vjeç ), një nga Velesi ( 70 vjeç), dy nga Shkupi (23 vjeç dhe 71 vjeç), dhe dy nga Strumica (29 vjeç dhe 44 vjeç).

- Advertisement -

470 milionë euro për pakon e katërt ekonomike, kryeministri Zaev e prezantoi pakon e re me 31 masa të veçanta

https://youtu.be/kdQaabZ9t-o Masa e parë është që të vazhdohet me pagesën e subvencionimit të rrogave në ekonomi me...

Rajoni pa teste PCR, kur? Filipçe: Ballkani Perëndimor bashkë me Bullgarinë dhe Greqinë, t’i hapin kufijtë

https://youtu.be/Ql7l3wD1pms Ende po pritet përgjigjja prej disa vendeve fqinje lidhur me idenë për hapjen e kufijve në...

Subvencionim rrogash ka, sepse ka diskriminim?! Zaev premton se plani i ri do të jetë i barabartë për të gjithë!

https://youtu.be/el41cQQ9pYk Plani i Qeverisë që të inkurajojë dhe do të bashkëpunojë me sektorin e biznesit, që privati...

Çfarë po bën Kryetari i Butelit? Shumë premtoi, e çdo punë ka ngecur!

https://youtu.be/z5KU2FQ84AE “Pyes! Pse nuk është ndërtuar objekti i ri shëndetësor dhe pse Buteli nuk ka poliklinikë? Qëllim...

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -