9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

TË FUNDIT

Mick Schumacher pjesë e ekipit “Haas”

Mick Schumacher, djali i kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, pritet të jetë pjesë e...

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në...

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Maqedoninë e Veriut. Prej tyre, 261 janë nga Shkupi, 12 nga Kumanova, 19 nga Shtipi, 21 nga Prilepi, 30 nga Tetova, 5 nga Struga, 13 nga Velesi, 21 nga Manastiri, 15 nga Ohri, 11 nga Kavadari, 10 nga Gostivari, 11 nga Gjevgjelia, 23 nga Strumica, 4 nga Kriva Pallanka, 6 nga Radovishi, 11 nga Koçani, 6 nga Probishtipi, 2 nga Berova, 3 nga Vallandova, 2 nga Vinica, 3 nga Dellçeva, 8 nga ShëN Nikolla, 13 nga Kërçova, 6 nga Resnja dhe 1 nga Negotina.

Jetën e kanë humbur 9 persona. Katër nga Shkupit ët moshave 36, 60, 65 dhe 53 vjeç, një nga Shtipi 66 vjeç, një nga Radovishi 72 vjeç, një nga Strumica 71 vjeç, një nga Probishtipi 75 vjeç dhe një nga Makedonska Kamenica 44 vjeç.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 200 pacientë të shëruar. 112 nga Shkupi, 2 nga Kumanova, 7 nga Shtipi, 5 nga Prilepi, 8 nga tetova, 1 nga Struga, 2 nga Velesi, 9 nga Manastiri, 3 nga Ohri, 8 nga Gostivari, 3 nga Gjevgjelia, 10 nga Strumica, 5 nga Radovishi, 8 nga Koçani, 3 nga Berova, 4 nga Vallandova, 4 nga Shën Nikolla, 3 nga Kërçova dhe 3 nga Resnja.  

Numri total i rasteve aktive në vend për momentin është 6861 të infektuar. Që nga fillimi i pandemisë janë infektuar 25991 persona prej të cilëve 18247 janë shëruar ndërsa 883 kanë ndërruar jetë./TV21

TË NGJAJSHME