8 viktima, 345 të infektuar me Covid-19 dhe 289 të shëruar

TË FUNDIT

78 vjeçarit i kthehet të pamurit pas një dekade

Kompania izraelite teknologjike-mjekësore CorNeat Vision, ia ktheu të pamurit 78 vjeçarit Jamal Furani, pas një dekade. Kjo kompani këtë...

Norvegjia nis kufizimet për të ndaluar shpërthimin e virusit

Qeveria norvegjeze urdhëroi mbylljen e përkohshme të shumicës së dyqaneve në 10 komuna në rajonin e Oslos për të...

Sa do të kushtojnë Lojërat Olimpike?

Lojërat Olimpike dhe Paraolimpike të Tokios të këtij viti do t’i kushtojnë qeverisë japoneze mbi 390 miliardë jen ose...

3.9 miliardë vite i vjetër, objekti i veçantë që Biden ka vendosur në zyrën presidenciale

Kur ekuipazhi i Apollo 17 u kthye nga hëna, ata sollën përsëri një shkëmb hënor 3.9 miliardë vjeçar që...

Orizi i zi përmirëson funksionin e trurit dhe ngadalëson plakjen e tij

Orizi i zi ka qenë prej kohësh i njohur si një ilaç për veshkat, mëlçinë dhe dispepsi. Ai ka...

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2455 testime të realizuara, 345 pacientë janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup-129, Kumanovë-21, Dibër-9, Shtip-12, Prilep-26, Tetovë-10, Strugë-8, Veles-13, Manastir-6, Ohër-23, Kavadarc-31, Gostivar-1, Gjevgjeli- 7, Strumicë-9, Kriva Pallankë-6, Radovish-5, Krushevë-4, Probishtip-1, Vinic-3, Dellçevë-2, Kratovë-1, Kërçovë-1, Resnjë-3 dhe Negotin-14.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 289 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 8 pacientë nuk kanë munud të fitojnë betejën me korona virusin.

TË NGJAJSHME