6 viktima, 159 raste të reja me Covid-19 dhe 75 të shëruar

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 1733 teste të realizuara, 159 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona, informoi Ministria e Shëndetësisë.

Sshkup-32, Kumanovë-25, Dibër-1, Sshtip-8, Prilep-7, Tetovë-9, Strugë-15, Veles-2, Manastir-1, Ohër-4, Kavadarc-5, Gostivar-22, Gjevgjeli-5, Strumicë-1, Radovish-1, Koçan-2, Ppehçevë-1, Berovë-9, Vinicë-2, Dellçevë-4 dhe Kërçovë-3.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 75 pacientë të shëruar.

Shkup-27, Kumanovë-1, Dibër-3, Shtip-8, Prilep-1, Tetovë-1, Veles-2, Manastir-4, Gostivar-9, Krushevë-1, Koçan-1, Makedosnki Brod-1, Vinicë-1, Kërçovë-13 dhe Negotinë-2.

- Advertisement -

Betejën me virusin korona e kanë humbur 6 pacientë. Katër pacientë nga Shkupi, një nga Gostivari dhe një nga Shtipi.

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -