5 viktima, 127 raste të reja me Covid-19 dhe 95 të shëruar

Must Read

Ish deputetët dëshmuan për ngjarjet e 27 prillit, Xhaferi nuk u paraqit për shkak të obligimeve të tij

Seanca kuvendore e 27 prillit të vitit 2017 me kërkesë të LSDM-së, është caktuar të vazhdojë ditën...

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Një kumanovar (86) ka qenë viktimë potenciale të një mashtruesi i cili i ka kërkuar para për...

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Kryeministri Zoran Zaev, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi se të gjitha procedurat për zv/ministrat dhe...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1547 testime të realizuara 127 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Shkup-43, Kumanovë-11, Dibër-1, Shtip-4, Prilep-8, Tetovë-4, Strugë-5, Veles-1, Manastir-1, Ohër-4, Gostivar-10, Gjevgjeli-3, Strumicë-5, Kriva Pallankë-5, Koçan-2, Probishtip-3, Makedonski Brod-1, Pehçevë-3, Berovë-3, Dellçevë-7, Kratovë-1 dhe Kërçovë-2.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 95 pacientë të shëruar.

Shkup-37, Shtip-6, Tetovë-5, Strugë-2, Veles-4, Manastir-5, Ohër-3, Kavadarc-1, Gostivar-14, Kkriva Pallankë-4, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Bberovë-3, Vinicë-1, Dellçevë-3, Sveti Nikollë-3 dhe Kërçovë-2.

- Advertisement -


Në 24 orët e fundit 5 pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona.

Gostivar-2, Kumanovë-1, Shtip-1 dhe Prilep-1.

- Advertisement -


- Advertisement -

Ish deputetët dëshmuan për ngjarjet e 27 prillit, Xhaferi nuk u paraqit për shkak të obligimeve të tij

Seanca kuvendore e 27 prillit të vitit 2017 me kërkesë të LSDM-së, është caktuar të vazhdojë ditën e ardhshme më 28 prill....

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Një kumanovar (86) ka qenë viktimë potenciale të një mashtruesi i cili i ka kërkuar para për dhëndrin e tij të mos...

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Kryeministri Zoran Zaev, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi se të gjitha procedurat për zv/ministrat dhe drejtoritë kanë përfunduar dhe se...

Publikohet platforma nacionale për mësim online, do të jetë në 5 gjuhë

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Milla Carovska publikuan platformën për mësim në distancë për shkollat fillore dhe...

Drejtorë të NP marrin paga më të larta se kryeministri! Nikollovski: Do t’i shfuqizojmë disa prej tyre

Zv/kryeministri për luftimin e korrupsionit, Ljupço Nikollovski në një konferencë për shtyp, deklaroi se ka ndërmarrje publike në vend që shërbejnë vetëm...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -