Array

5 mënyrat befasuese se si mund të përdorni tharësen e flokëve

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

Tharësja e flokëve nuk është vetëm për të tharë flokët, dhe mëposhtë keni disa shembuj se si do mund të përdorni atë ndryshe ngase jeni mësuar.

Të shkëputni foto nga albumi. Të largoni një foto nga faqet ngjitëse të albumit, me anë të ajrit të ngrohtë në anën e pasme të faqes dhe pastaj me kujdes të veçantë do të mund t`a hiqni të tërën.
Pastroni vendet që arrihen vështirë. Vendoseni tharësen të fryejë ajër të ftohtë dhe drejtojeni në raftet e pluhurosura që të fryeni pluhurin jashtë.

- Advertisement -

Të ç`rrudhosni perdet plastike të dushit apo shtrojet plastike të tavolinave. Drejtojeni ajrin e ngrohtë drejt pjesëve të rrudhosura që t`i “hekurosni” ato, mos harroni të mbani tharësen 30 cm larg.
Ngrirje perfekte. Të forconi kremën mbi tortë, bëni tharësen të fryejë ajër të ftohtë dhe mbajeni direkt mbi tortë.
Pastroni njollat nga shkumësi me ngjyrë apo nga dylli. Fëmijët janë lazdruar? Fryej ajër të nxehtë në maksimum derisa të shkrihet dylli, pastaj përshkoje me sfungjer me sapun.

- Advertisement -

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -