5 lojtarë të Parmës të infektuar me virusin korona

Must Read

Taravari lut gostivarasit që vetëm në rast nevoje të domosdoshme të drejtohen në Komunë

"Për shkak të situatës së rënduar me Covid-19, administrata komunale e Gostivarit do të angazhohet që të...

Benzina lirohet për gjysmë denari, çmimi i diselit mbetet i njëjtë

Benzina dhe vaji ekstra i lehtë i lehtë për amvisëri do të bien për gjysmë denari për...

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah,...

Parma italiane njoftoi se në ekip ka edhe një lojtar tjetër me koronavirus, që do të thotë se numri i të infektuarve është rritur në pesë.

Ekipi lëshoi një komunikatë këtë mëngjes duke njoftuar se pas testeve të enjten, të cilat ishin negative, testi i ri tregoi se një nga lojtarët ishte pozitiv me Covid-19.

Lojtari aktualisht është në karantinë dhe nuk ka simptoma. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Parma është pesë.

Sipas protokollit, skuadra do të vazhdojë të jetë e izoluar në bazën e saj të klubit dhe do të kryejë procesin e saj normal të trajnimit përpara ndeshjes së nesërme me Udinezen.

Raundi i ardhshëm i testeve do të kryhet 24 orë para ndeshjes.

Taravari lut gostivarasit që vetëm në rast nevoje të domosdoshme të drejtohen në Komunë

"Për shkak të situatës së rënduar me Covid-19, administrata komunale e Gostivarit do të angazhohet që të gjitha shërbimet ndaj qytetarëve t’i...

Benzina lirohet për gjysmë denari, çmimi i diselit mbetet i njëjtë

Benzina dhe vaji ekstra i lehtë i lehtë për amvisëri do të bien për gjysmë denari për litër prej sonte në mesnatë,...

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah, që sot hyri në fuqi.

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave (LSM) të udhëhequr nga kryetari...

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e pacientëve të vdekurv kanë qenë...

More Articles Like This