41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

TË FUNDIT

(VIDEO) Gjenden armë në Bllacë, afër kufirit me Kosovën

Më 24.01.2021, sipas informacioneve të marra më parë se në fshatin Bllacë, afër kufirit me Kosovën, ishin varrosur armë...

CIIE organizon ngjarje promovuese për të tërhequr ndërmarrjet e huaja

Ekspozita e katërt Ndërkombëtare e Importit të Kinës (CIIE) organizoi ngjarjen e saj të parë promovuese për ndërmarrjet e...

Manchester United-Liverpool, ndeshja kryesore sot në FA Cup

FA Cup rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të raundit të katërt. Skuadrat si Chelsea, Leicester...

BE: Do t’i detyrojmë kompanitë farmaceutike ta respektojnë marrëveshjen për dërgesë

Bashkimi Evropian do t’i detyrojë të gjitha kompanitë farmaceutike, me të cilat ka nënshkruar marrëveshje, ta respektiojnë pjesën e...

Mbyllet një lokal në Gazi Babë, punonte jashtë orarit të lejuar

Mbrëmë në ora 21:50 minuta, gjatë kontrollit në një objekt hotelierik në rajonin e Gazi Babës, nga ana e...

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara, 1022 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-463, Kumanovë-30, Dibër-6, Shtip-28, Prilep-68, Tetovë-29, Strugë-21, Veles-47, Manastir-48, Ohër-28, Kavadarc-26, Gostivar-66, Gjevgjeli- 4, Strumicë-26, Kriva Pallankë-7, Radovish-4, Krushevë-2, Koçan-12, Probishtip-5, Demir Hisar-1, Makedonski Brod -5, Pehçevë-1, Vallandovë-2, Vinicë-2, Dellçevë -7, Kratovë-1, Sveti Nikollë-14, Kërçovë-36, Resnjë-6 dhe Negotinë-27.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 680 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 41 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.

TË NGJAJSHME