4 viktima, 39 raste të reja me korona virus dhe 48 të shëruar

Must Read

Diskutohet hapja e kufijve pa test PCR, Hasani: Po e bëjmë të pamundurën për lirimin e kufijve

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim...

Akar: Armenia të përfundojë pushtimin e Azerbajxhanit

 Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje Armenisë që t’i japë fund “pushtimit” në...

Tetë bankat e interesuara për bashkëpunim me Postën duhet të paraqesin oferta deri në fund të muajit

Deri në fund të muajit, bankat që kanë shprehur interes për të bërë operacione pagese në njësitë...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 817 teste të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19, 39 persona kanë rezultuar pozitiv.

Shkup-7, Kumanovë-3, Prilep-8, Tetovë-2, Strugë-2, Gostivar-11, Gjevgjeli-2, Koçan-2, Kratovë-1 dhe Sveti Nikollë-1.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 48 pacientë të shëruar.

Shkup-6, Shtip-21, Tetovë-3, Strugë-1, Manastir-1, Gostivar-6, Gjevgjeli-1, Koçan-2, Probishtip-1, Vinicë-2 dhe Kërçovë-4.

- Advertisement -


Betejën me virusin korona e kanë humbur 4 pacientë. Dy pacientë nga Shkupi dhe dy pacientë nga Kumanova.


- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Diskutohet hapja e kufijve pa test PCR, Hasani: Po e bëjmë të pamundurën për lirimin e kufijve

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim si duket Maqedonia e Veriut...

Akar: Armenia të përfundojë pushtimin e Azerbajxhanit

 Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje Armenisë që t’i japë fund “pushtimit” në pjesën e territorit të Azerbajxhanit...

Tetë bankat e interesuara për bashkëpunim me Postën duhet të paraqesin oferta deri në fund të muajit

Deri në fund të muajit, bankat që kanë shprehur interes për të bërë operacione pagese në njësitë e Postës duhet t’i përgjigjen...

Hapësira parkimi të sigurta për mbrojtjen e fëmijëve dhe grave shtatzëna, së pari në Shkup pastaj nëpër gjithë vendin

Me hapësirat e reja të sigurta të parkimit, grupet më të rrezikuara të qytetarëve si fëmijët dhe gratë shtatzëna do të mbrohen...

Shaqiri: Vazhdojmë me digjitalizimin dhe reformat kyçe të administratës publike

Do të vazhdoj me procesin e digjitalizimit dhe zbatimit të reformave kryesore të administratës publike në mënyrë që ta përgatisim për hyrjen...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -