4 viktima, 140 raste të reja me korona virus

Must Read

Rrëmbehet trupi i pacientit të vdekur nga Reparti Infektiv në Strumicë

Rreth tridhjetë persona e kanë rrëmbyer trupin e të ndjerit nga Reparti i Sëmundjeve Infektive në Strumicë,...

Takim i Kryeministrit Zaev me ambasadorin Vucas, konfirmim i mbështetjes nga Austria në procesin eurointegrues

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev u takua me Georg Vucas, ambasador...

Arriti pasardhësi i Zhbogarit, David Geer ambasador i ri i BE-së në Maqedoni

Sot, shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadori David Geer, i...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1507 teste të realizuara, 140 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Shkup-43, Kumanovë-10, Dibër-3, Shtip-4, Prilep-9, Tetovë-12, Strugë-7, Veles-2, Manastir-3, Ohër-1, Kavadarc-3, Gostivar-9, Gjevgjeli-2, Strumicë-11, Kriva Pallankë-1, Radovish-2, Koçan-5, Makedonski Brod-1, Vinicë-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-2 dhe Resnjë-2.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 134 pacientë të shëruar nga virusi korona.

Shkup-66, Kumanovë-8, Shtip-9, Prilep-7, Tetovë-8, Veles-3, Manastir-3, Ohër-1, Gostivar-8, Gjevgjeli-1, Sstrumicë-1, Koçan-2, Probishtip-2, Makedonski Brod-3, Pehçevë-1, Dellçevë-5, Sveti Nikollë-5 dhe Negotinë-1.

- Advertisement -

Betejën me virusin korona e kanë humbur 4 pacientë.

Shkup-1, Tetovë-1, Gostivar-1 dhe Prilep-1.

- Advertisement -

Rrëmbehet trupi i pacientit të vdekur nga Reparti Infektiv në Strumicë

Rreth tridhjetë persona e kanë rrëmbyer trupin e të ndjerit nga Reparti i Sëmundjeve Infektive në Strumicë, i cili ishte i afërm...

Takim i Kryeministrit Zaev me ambasadorin Vucas, konfirmim i mbështetjes nga Austria në procesin eurointegrues

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev u takua me Georg Vucas, ambasador i Republikës së Austrisë në...

Arriti pasardhësi i Zhbogarit, David Geer ambasador i ri i BE-së në Maqedoni

Sot, shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadori David Geer, i dorëzoi Letrat Kredenciale kryetarit të...

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -