39 viktima, 1237 të infektuar me Covid-19 dhe 748 të shëruar!

TË FUNDIT

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit,...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të...

ARM do të mbaj rend në spitale! Angellov: S’ka nevojë për panik, ushtria do të jetë pa armë

https://youtu.be/-n-Qrp7LTFw Shtabi kryesor i Qendrës për menaxhim me kriza pas kërkesës së...

Ahmeti flet për bashkëpunimin mes opozitës! Luftonin koalicionin BDI – VMRO-DPMNE, tash bashkohen

Kryetari  i BDI-së po ashtu foli edhe për paralajmërimet për bashkëpunim mes opozitares VMRO-DPMNE dhe opozitës shqiptare...

“Sistina” e vjetër bëhet qendër e re për Covid! Trajtimi do të jetë në llogari të shtetit

https://youtu.be/eb-tJGOyqro Ish-spitali ‘Mala Bogorodica-Sistina’ po bëhet COVID-qendër, me çka vendosen në dispozicion...

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se nga 3200 testime të ralizuara 1237 persona kanë rezulzuar pozitivë në 24 orët e fundit.

Shkup-506, Kumanovë-34, Shtip-55, Prilep-91, Tetovë-51, Strugë-31, Veles-67, Manastir-30, Ohër-26, Kavadarc-31, Gostivar-75, Gjevgjeli-23, Strumicë- 38, Kriva Pallankë-8, Radovish-11, Krushevë-12, Koçan-15, Probishtip-3, Demir Hisar-7, Makedonski Brod-4, Berovë-1, Vallandovë-6, Vinic-3, Dellçevë-2, Kratovë -5, Sveti Nikollë-24, Kërçovë-36, Resnjë-13 dhe Negotinë-29.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 748 pacientë të shëruar nga Covid-19.

Shkup-284, Kumanovë-49, Shtip-32, Prilep-61, Tetovë-69, Strugë-5, Veles-51, Manastir-28, Ohër-13, Kavadarc-14, Gostivar-35, Gjevgjeli-12, Strumicë- 25, Kriva Pallankë-7, Radovish-8, Krushevë-1, Koçan-15, Probishtip-8, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-3, Berovë-4, Vallandovë-3, Dellçevë-5, Sveti Nikollë-8, Kërçovë-1, Resnjë-1 dhe Negotinë-5.

Ndërkaq, 39 pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona gjatë 24 orëve të fundit.

TË NGJAJSHME