Array

35 politikanë nga Brukseli vizitojnë sot Maqedoninë

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Një grup punues i Këshillit të Evropës, përgjegjës për Ballkanin Perëndimor, i përbërë nga 35 përfaqësues të të gjitha shteteve të Bashkimit Evropian, do të qëndrojë sot në Maqedoni, mëson “Zhurnal”.

Ky grup punues, sipas portalit, është organi më i rëndësishëm në Bruksel sa i përket Maqedonisë dhe rajonit, sepse pikërisht aty hartohen qëndrimet fillestare të Bashkimit Evropian.

- Advertisement -

Grupi, siç transmeton KosovaPress-i, në orën 14 do të takojë edhe kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin, në selinë e partisë në Tetovë.

Ardhja e grupit të përfaqësuesve të të gjitha shteteve të BE-së është në vazhdën e vizitave të politikanëve nga Brukseli, që u shpeshtuan pas nisjes së publikimit të të ashtuquajturave “bomba” nga ana e opozitës, me bisedat e përgjuara telefonike të politikanëve dhe njerëzve tjerë publikë në Maqedoni.

- Advertisement -

Pak ditë më parë në Shkup qëndroi përfaqësuesi i lartë i State Department-it amerikan Hoyt Yee, si dhe ambasadorët e SHBA-ve, BE-së, Britanisë së Madhe, Danimarkës dhe Turqisë pranë selisë së OSBE-së në Vjenë

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -