35 humbje jete dhe 387 të infektuar me virusin korona

TË FUNDIT

Thellohet bilanci tragjik i tërmetit në Indonezi, numri i viktimave shkon në 67

Të patën 67 persona kanë humbur jetën dhe qindra u lënduan kur një tërmet i fuqishëm ndodhi në ishullin...

Kosovë, Avdullah Hoti kërkon debat publik me kundërshtarët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, i cili edhe është i nominuar për kryeministër nga LDK në zjgedhjet e 14...

Hoti: Vjosa Osmani dje ka mbyllur të ardhmen e saj politike

Kandidati për kryeminister nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti në emsionin “Argument Plus” në RTV21 komentoi edhe vendimn e...

Britania mbyll të gjitha korridoret e udhëtimit

Mbretëria e Bashkuar do të mbyllë të gjitha korridoret e udhëtimit nga e hëna në mëngjes për të “mbrojtur...

I dashuri turk i Genta Ismajlit bën tatuazh në trup shqiponjën

Një ndër çiftet më të komentuara është Genta Ismajli dhe Huseyin Usta. Që prej momentin që ata e bënë publike...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se në 24 orët e fundit nga 1176 testime të realizuara, 387 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-174, Kumanovë-17, Shtip-19, Prilep-12, Tetovë-26, Veles-12, Manastir-20, Ohër-1, Kavadarc-3, Gostivar-56, Gjevgjeli-1, Strumicë-6, Kriva Pallankë -4, Radovish-1, Krushevë-3, Koçan-4, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Berovë-1, Vallandovë-2, Vinic-1, Delçevë-7, Sveti Nikollë-7, Kërçovë-3 dhe Negotinë -4.

Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 528 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-210, Kumanovë-35, Dibër-8, Shtip-25, Prilep-53, Tetovë-38, Veles-26, Manastir-3, Kavadarc-14, Gostivar-18, Gjevgjeli-5, Strumicë-19, Kriva Pallankë -6, Radovish-3, Krushevë-2, Koçan-12, Probishtip-4, Makedonski Brod-2, Berovë-4, Vallandovë-3, Delçevë-8, Kratovë-6, Sveti Nikollë-18 dhe Negotino-6.

Ndërkaq, 35 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.

TË NGJAJSHME