30 viktima dhe 572 të infektuar me Covid-19

TË FUNDIT

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.511 testime të realizuara 572 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 694 pacientë të shëruar, ndrëkaq, 30 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19./TV21