3 viktima, 148 raste të reja me Covid-19 dhe 65 të shëruar

Must Read

Funksionarët e BE-së të gatshëm për t’i ndihmuar Turqisë dhe Greqisë pas tërmetit

Përfaqësuesit zyrtarë të BE-së sot shprehën mbështetje për Turqinë dhe Greqinë, të cilët u prekën nga tërmeti...

Edhe në Poloni rekord i zi – 21.629 persona të infektuar

Numri i të infektuarve me koronavirus në Poloni është rritur për 21.629 rekorde, kumtoi sot Ministria polake...

Negociata paqësore mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në Gjenevë

Ministrat e Punëve të Jashtme të Azerbajxhanit dhe Armenisë mbërritën sot në Gjenevë për negociata për zgjidhjen...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1224 testime të realizuara, 148 persona janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup-50, Kumanovë-4, Dibër-2, Shtip-2, Prilep-9, Tetovë-11, Veles-2, Manastir-6, Kavadarc-6, Gostivar-3, Gjevgjeli-1, Strumicë-6, Kriva Pallankë-3, Radovish-3, Koçan-18, Berovë-11, Vallandovë-1, Sveti Nikollë-6, Kërçovë-5 dhe Negotinë-1.

Instituti i  Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 65 pacientë të shëruar.

Shkup-15, Kumanovë-5, Shtip-6, Prilep-3, Tetovë-3, Strugë-2, Veles-1, Manastir-4, Ohër-5, Kavadarc-1, Gostivar-6, Strumicë-4, Kriva Pallankë-2, Radovish-2 dhe Koçan-6.

Betejën me virusin korona e kanë humbur 3 pacientë në 24 orët e fundit.

Funksionarët e BE-së të gatshëm për t’i ndihmuar Turqisë dhe Greqisë pas tërmetit

Përfaqësuesit zyrtarë të BE-së sot shprehën mbështetje për Turqinë dhe Greqinë, të cilët u prekën nga tërmeti i fuqishëm dhe thanë se...

Edhe në Poloni rekord i zi – 21.629 persona të infektuar

Numri i të infektuarve me koronavirus në Poloni është rritur për 21.629 rekorde, kumtoi sot Ministria polake e Shëndetësisë.

Negociata paqësore mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në Gjenevë

Ministrat e Punëve të Jashtme të Azerbajxhanit dhe Armenisë mbërritën sot në Gjenevë për negociata për zgjidhjen e konfliktit Nagorno-Karabah ku qindra...

Rekord i ri negativ në Greqi, 1.690 të sapoinfektuar

Në 24 orët e kaluara në Greqi, janë regjistruar 1.690 raste të reja të Kovid-19 në Greqi, që është rekord i ri...

Zaev: Investimet kapitale sjellin përfitime për ekonominë dhe për shtetin

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm onlajn me zëvendës ambasadorin e Gjermanisë në vend, Oto Graf, dy përfaqësues të Shoqatës Gjermane...

More Articles Like This