3 të vdekur, 160 raste të reja dhe 368 të shëruar nga COVID-19

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Tre pacientë të prekur nga virusi korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit. Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se dy ishin nga Shkupi, të moshave 60 dhe 72 vjeç, ndërsa viktima e tetë është një grua 53-vjeçare nga Gostivari. Ata kanë ndërruar jetë në kushte spitalore.

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 160 raste të reja me COVID-19, nga gjithsej 2172 teste të kryera gjithsej. Prej tyre, 38 janë nga Shkup, 20 nga Tetova, 19 Kumanova, 13 Gostivari, 10 nga Shtipi, 9 nga Struga, 8 Këroçova, 5 Shën Nikolla, nga 4 raste të reja në Prilep, Kavadar, Koçan dhe Ohër, nga 3 raste të reja në Veles dhe Demir Hisar, nga 2 të infektuar të rinj në Strumicë, Makedonski Brod, Pehçevë, Berovë dhe Vinicë, si dhe nga një rast i ri në Dibër, Manastir, Probishtip, Vallandovë, Dellçevë dhe Negotinë.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 368 pacientë të shëruar. 117 prej tyre janë nga Shkupi, 60 nga Dibra, 42 nga Gostivari, 34 nga Kumanova, 32 nga Tetova, 18 nga Shtipi, 16 nga Shën Nikolla, 13 nga Strumica, 9 nga Kriva Pallanka, 5 nga Prilepi, 5 nga Kavadari, 3 nga Probishtipi, 3 nga Nergotina, 2 nga Gjevgjelia, 2 nga Koçani dhe nga 1 i shëruar në qytetet Radovish, Krushevë, Makedonski Brod, Berovë, Vinicë, Kërçovë dhe Resnjë.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë e Veriut gjithsej janë infektuar 12515 persona, prej të cilëve 9030 janë shëruar ndërsa 535 kanë ndërruar jetë. Për momentin janë 2950 raste aktive./TV21

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -