25 viktima, 62 të infektuar me Covid-19 dhe 398 të shëruar

TË FUNDIT

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 572 testime të realizuara, 62 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkupi – 32, Prilep – 7, Shtipi – 7, Kumanova – 5, Strumicë – 4, Kavadarc – 3, Velesi – 1, Koçan – 1, Kërçovë – 1Vinica – 1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 398 pacientë të shëruar, ndërkaq 25 pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona./TV21

TË NGJAJSHME