24 nga 157 pasagjerët që kanë udhëtuar nga RMV për në Finlandë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Ministrja finlandeze theksoi sot se në aeroportin Turku në Finlandë, 24 nga gjithsej 157 pasagjerë që arritën me fluturim nga Shkupi, janë pozitiv me korona virusin, shkruan Reuters.

“Testimi vullnetar u organizua në Aeroportin Turku në Finlandë të shtunën për të gjithë pasagjerët që mbërritën nga Shkupi, pasi autoritetet përcollën fluturimet nga Maqedonia e Veriut dhe Bukureshti për në Rumani, si dy burime kryesore të infeksioneve të reja të korona virusit në Finlandë”, tha ministrja Krista Curu, para gazetarëve.

- Advertisement -

Ata shkruajnë se Ministrja ka njoftuar vendosjen e testeve të detyrueshme për korona virus dhe karantinë për udhëtarët nga disa vende me rrezik të lartë.

Karantinë e detyrueshme dyjavore dhe test për Covid-19 pas mbërritjes në Finlandë do të zbatohet për çdo kënd i cili udhëton nga ndonjë vend me rrezik të lartë.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -