22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

TË FUNDIT

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në...

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Bajden prezanton ekipin që është gati “të udhëheqë botën”

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka prezantuar të martën ekipin e tij për siguri kombëtare, i...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-271, Kumanovë-29, Dibër-2, Shtip-19, Prilep-33, Tetovë-26, Strzgë-3, Veles-20, Manastir-17, Ohër-11, Kavadarc-18, Gostivar-10, Gjevjgeli-15, Strumicë-32, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Krushevë-1, Koçan-12, Probishtip-4, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berovë-8, Vinicë-1, Dellçevë-1, Kratovë-3, Sveti Nikollë-5, Kkërçovë-6, Resnjë-2 dhe Negotinë-4.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 197 pacientë të shëruar.

Shkup-91, Kumanovë-7, Shtip-8, Prilep-18, Tetovë-13, Strugë-4, Veles-3, Manastir-4, Ohër-3, Gostivar-3, Gjevgjeli-4, Strumicë-16, Radovish-2, Koçan-9, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-1, Vallandovë-2, Sveti Nikollë-4 dhe Kërçovë-4.

Në 24 orët e fundit betejën me virusin korona e kanë humbur 22 pacientë.

Shkup-7, Dibër-2, Veles-2, Manastir-2, Gostivar-2, Kriva Pallankë-2, Kumanovë-1, Prilep-1, Strugë-1,  Koçan-1, Dellçevë-1.

TË NGJAJSHME