22 humbje jete dhe 556 të infektuar me virusin korona

TË FUNDIT

Qeveria gjermane përcaktoi disa vende me rrezik më të lartë për shkak të Covid-19

Pasi të premten Qeveria gjermane përcaktoi disa vende si me rrezik më të lartë për shkak të Kovid-19, prej...

Ndjehet tërmet në Ohër, epiqendra në Liqenin e Ohrit

Një tërmet me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në rajonin e Ohrit. Sipas të dhënave, tërmeti u...

Në repartet infektive në vend po mjekohen 604 pacientë me Covid-19

Në 24 orët e fundit në kovid-qendrat në spitalet e vendit është paraqitur se po mjekohen gjithsej 330 pacientë...

Bërns: “Presim hapjen e bisedimeve me BE-në”

Ambasadorja amerikane në Maqedoninë e Veriut, Kate Mary Byrnes në një intervistë për Zërin e Amerikës, thekson se vendi...

I dënuar për ngacmim seksual, ekstradohet nga Greqia ish-trajneri i futbollit

Një ish-trajner futbolli i dënuar për ngacmim seksual ndaj të miturve është ekstraduar nga Greqia. “Në vijim të bashkëpunimit...

Gjatë 24 orëve të fundit nga 2953 testime të realizuara, 556 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Shkup-270, Kumanovë-24, Shtip-17, Prilep-17, Tetovë-17, Strugë-6, Veles-23, Manastir-10, Ohër-12, Kavadarc-21, Gostivar-17, Gjevgjeli-6, Strumicë- 22, Kriva Pallankë-13, Radovish-10, Koçan-14, Probishtip-1, Makedonski Brod-4, Pehçevë-6, Berovë-12, Vallandovë-1, Vinic-2, Dellçevë-4, Kratovë-5, Sveti Nikollë -3, Kërçovë-12, Resnjë-1 dhe Negotin-6.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 404 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 22 pacientë nuk kanë mundur që të fitojnë betejën me Covid-19.

TË NGJAJSHME