21 viktima, 1406 të infektuar dhe 937 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit!

TË FUNDIT

Bytyqi: Synojmë të përmbushim detyrimet nga Marrëveshja e Gjelbërt e BE-së

Qeveria ka filluar guximshëm në tranzicionin energjetik. Ne synojmë të përmbushim detyrimet nga Marrëveshja e Gjelbër 2050...

Kinë, rritet prodhimi i biçikletave elektrike

Numri i biçikletave elektrike në Kinë ka arritur rreth 300 milionë, me shitje vjetore prej më shumë...

Johnson me plan dimëror për Covid-19

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, shpjegoi në një fjalim publik sot detajet e daljes nga...

Në Bosnje dhe Hercegovinë vazhdohet ora policore edhe për 14 ditë

Shtabi i krizës i Ministrisë federale të Shëndetësisë së Bosnje e Hercegovinës sot i vazhdoi masat për...

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit,...

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3398 testime të realizuara 1406 persona janë diagonstifikuar me virusin korona.

Shkup-627, Kumanovë-73, Dibër-1, Shtip-37, Prilep-98, Tetovë-72, Strugë-17, Veles-55, Manastir-51, Ohër-57, Kavadarc-40, Gostivar-84, Gjevgjeli- 11, Strumicë-30, Kriva Pallankë-10, Radovish-9, Krushevë-8, Koçan-34, Probishtip-4, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-2, Pehçevë-1, Berovë-2, Vallandovë-8, Vinic -20, Delçevë-6, Kratovë-2, Sveti Nikollë-11, Kërçovë-10, Resnjë-13 dhe Negotinë-11.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 937 pacientë të shëruar nga korona virusi, ndërkaq 21 pacientë kanë humbur betejën me Covid-19./TV21

TË NGJAJSHME