2 të vdekur, 155 raste të reja dhe 127 të shëruar nga COVID-19

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Dy pacientë të prekur nga COVID-19 kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Njëri është 80-vjeçar nga Shkupi dhe tjetri 74-vjeçar nga Shtipi. Ata kanë ndërruar jetë në kushte spitalore, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Janë regjistruar 155 raste të reja, nga gjithsej 1845 teste të bëra. Në Shkup 51, në Gostivar 22, Kavadar 14, Shtip 13, Kumanovë 11, Tetovë 10, Ohër 6, Makedonski Brod 5, Prilep 4, Demir Hisa 4, Kërçovë 3, Strugë 3, Dibër 2, Vinicë 2, Negotinë 2, Manastri 1, Probishtip 1 dhe Gjevgjeli 1.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 127 pacientë të shëruar. 40 nga Shkupi, 22 nga Shtipi, 17 nga Kumanova, 12 nga Shën Nikolla, 10 nga Radovishi, 6 nga Prilepi, 5 nga Gostivari, 5 nga Probishtipi, 3 nga Makedonski Brodi, 2 nga Velesi, 2 nga Manastiri dhe nga 1 i shëruar nga Krusheva, Demir Hisari dhe Kratova.

Për momentin në vendin tonë janë 3428 raste aktive me koronavirus. Që nga fillimi i pandemisë gjithsej janë infektuar 11554. Prej tyre 7607 janë shëruar ndërsa 519 kanë ndërruar vetë.
- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -