175 raste të reja, 5 viktima dhe 18 të shëruar nga Covid-19

Must Read

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes...

Publikohet platforma për mësim online, Zaev dhe Carovska: Do ta modernizojmë sistemin arsimor

https://youtu.be/JQCcmEbVMSs Nga tetori kështu do të duket një orë mësimi online.

Për menaxhim me mbeturinat tashmë ka projekt-plane, por ai është proces kompleks dhe i shtrenjtë

Ideja është që të ulet numri i deponive dhe sasia e cila hedhet si mbeturina në to....
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë informon se janë regjistruar 175 raste të reja me Covid-19 nga gjithsej 971 teste të realizuara. Rastet e reja janë 131 në Shkup, 24 në Kumanovë, 5 në Tetovë, 4 në Veles, nga 2 të infektuar në Shtip, Prilep, Strugw, Gostivar, Shën Nikollë dhe 1 rast në Ohër.

Në Institutin pwr Shëndet Publik janë regjistruar 18 pacientë të shëruar edhe atë në Shkup 12, në Tetovë 3, në Veles 2 dhe në Shtip 1.

- Advertisement -

Fatkeqësisht gjatë 24 orëve kanë ndërruar jetë edhe 5 pacientë të infektuar me Covid-19, tre nga SHkupi, një nga Gostivari dhe një nga Prilepi.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vendin tonë me Covid-19 shkon në 3538, numri i të shëruarve ka arritur në 1682 janë shëruar, 196 kanë humbur betejën me virusin. Për momentin në vendin tonë ka 1687 raste aktive me Covid-19./TV21

- Advertisement -

- Advertisement -

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...

Publikohet platforma për mësim online, Zaev dhe Carovska: Do ta modernizojmë sistemin arsimor

https://youtu.be/JQCcmEbVMSs Nga tetori kështu do të duket një orë mësimi online. Në konferencën e...

Për menaxhim me mbeturinat tashmë ka projekt-plane, por ai është proces kompleks dhe i shtrenjtë

Ideja është që të ulet numri i deponive dhe sasia e cila hedhet si mbeturina në to. Sa i përket mbeturinave si...

Xhaferi: Identiteti është vërtetuar me Kushtetutë, punësimet etnike janë të mira për biznesin

https://youtu.be/gTUcRgYdozA Pas reagimeve të shumta në opinionin publik për shkak të memorandumit bullgar i cili u është...

Hapja e kufijve në rajon – javën ardhshme! Datën do ta përcaktojnë ministrat e shëndetësisë

https://www.youtube.com/watch?v=gLkAe3Hd5jQ Maqedonia e Veriut bashkë me vendet e rajonit pritet të vendosin përfundimisht për kalimin e lirë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -