151 futbollistë të infektuar me Covid-19 në ligën braziliane

Must Read

“Këtë vit, gjendja është ndërlikuar edhe më shumë për shkak të pandemisë së Kovid-19”, tha Pendarovski në 75-vjetorin e OKB-së

Në ngjarjen e nivelit të lartë, që u mbajtur mbrëmë në New York (Nju Jork) për 75-vjetorin...

Dimitrovi në vizitën e parë pune zyrtare në Bruksel

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov , sot 22 shtator (e martë) do të qëndrojë...

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita...
- Advertisement -

Sezoni i ri në kampionatin brazilian ka filluar fundjavën e kaluar. Në këtë vend ende ka numër të madh njerëzish të infektuar me koronavirus.

Pas ndeshjeve të dielën dhe të hënën, të gjithë futbollistët u testuan dhe rezultatet treguan madje 151 raste pozitive. Për këtë arsye kampionati do të ndërpritet.

- Advertisement -

Situata më e vështirë është në Korintijans, ku janë të infektuar 23 lojtarë, gjegjësisht tërë ekipi. Gojas ka një më pak të infektuar, ndërsa më pak pozitiv janë në Bragantno dhe Atletiko Mineiro të cilët kanë nga një futbollist më pak të infektuar.

Gojas, Korintijas dhe disa klube të tjera me shumë të infektuar dhe pothuajse është e sigurt se gjiroja e ardhshme e caktuar për të enjten nuk do të luhet. Tani për tani nuk ka informacione për raste më seriozet dhe shumica e lojtarëve nuk kanë simptoma.

- Advertisement -

Brazili u bë vendi i dytë në botë sipas numrit të rasteve të infektuara me koronavirus pas SHBA-së. Numri i të infektuarve në këtë vend tejkaloi tre milionë, ndërsa më shumë se 100.000 njerëz kanë vdekur deri tani.

- Advertisement -

“Këtë vit, gjendja është ndërlikuar edhe më shumë për shkak të pandemisë së Kovid-19”, tha Pendarovski në 75-vjetorin e OKB-së

Në ngjarjen e nivelit të lartë, që u mbajtur mbrëmë në New York (Nju Jork) për 75-vjetorin e Organizatës së Kombeve të...

Dimitrovi në vizitën e parë pune zyrtare në Bruksel

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov , sot 22 shtator (e martë) do të qëndrojë në vizitë pune në Bruksel...

Mot me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Nga mesdita në pjesët perëndimore do të...

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -