13 humbje jete, 104 të infektuar me virusin korona dhe 539 të shëruar

TË FUNDIT

Në mënyrë kategorike i hedhim poshtë të pavërtetat se mbiemri “maqedonas” zëvendësohet me mbiemrin kushtetues, thonë nga Komisioni për MIA-n

Në mënyrë kategorike i hedhim poshtë të pavërtetat se mbiemri “maqedonas” zëvendësohet me emrin kushtetues Republika e Maqedonisë së...

Arrestohet “El Chapo i Lindjes”

Një trafikant drogash i njohur ndryshe si "El Chapo i Azisë" është arrestuar së fundmi pas një operacioni dy...

30 persona e kanë humbur jetën dhe 17 janë lënduar gjatë shpërthimit të kamion-cisternës për derivate në Nigeri

Të paktën 30 persona e kanë humbur jetën, ndërsa 17 janë lënduar gjatë shpërthimit të kamionit-cisternë për derivate, i...

Një burrë gjendet i vdekur në ujërat e lumit Pçinja, afër Katllanovës

Në afërsi të urës në autostradën Veles-Katllanovë, në ujërat e lumit Pçinja, është gjetur i vdekur S.P. (73) nga...

“GWM” ka prodhuar mbi 10 milionë automjete

Prodhuesi kinez i makinave “Great Wall Motors” (GWM) ka rritur prodhimin e saj të përgjithshëm në 10 milionë automjete.Makina...

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 918 testime të realizuara, 104 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-53, Kumanovë-8, Shtip-2, Prilep-13, Tetovë-3, Struga-1, Manastir-1, Kavadarc-2, Gostivar-1, Gjevgjeli-1, Kriva Pallankë-4, Radovish-1, Krushevë -2, Koçan-6, Vinic-3, Sveti Nikollë-1 dhe Negotinë-2.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 539 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 13 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin.

TË NGJAJSHME