102 raste të reja me Kovid-19, 5 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Must Read

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në...

Rexhepi: Nuk mund të përkrahim Qeveri që ka vjedhur vota

"Nuk ishte fare e rregullt që ne të përkrahim një koncept politik, posaçërisht me një BDI e...

Në 21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e radhës Shkumbin Ismaili

“Viktima” e radhës e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili.
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 102 raste të reja me Kovid-19 nga 1356 testime të realizuara.

Raste e reja janë nga Shkupi – 39, nga Kumanova -11, nga Shtipi – 13, nga Gostivari – 8, nga Manastiri – 6, në Kërçovë – 4 raste, nga tre raste janë regjistruar në Prilep, Ohër, Kavadar dhe Sveti Nikollë, nga dy raste janë regjistruar në Tetovë dhe në Strugë dhe nga një rast në Vinicë, në Demir Hisar, në Radovish, Makedonski Brod dhe në Koçan.

- Advertisement -

Janë regjistruar 5 viktima. Një 70-vjeçar nga Shkupi, një 72-vjeçar nga Kërçova, një 64-vjeçar nga Kumanova, një 48-vjeçar nga Prilepi dhe një 76-vjeçar nga Shtipi.

“Të gjithë pacientët kanë ndërruar jetë në kushte spitalore”, thanë nga Ministria e Shëndetësisë.

- Advertisement -

Janë shëruar edhe 99 persona të tjerë.

Që nga fillimi i epidemisë e deri më sot në Maqedoninë e Veriut janë diagnostikuar 10315 persona pozitivë me Kovid-19. Nga kjo shifër, 5663 janë shëruar, ndërkaq betejën me virusin e kanë humbur 471 të infektuar.

- Advertisement -

Raste aktive në vend janë 4181./TV21

- Advertisement -

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...

Rexhepi: Nuk mund të përkrahim Qeveri që ka vjedhur vota

"Nuk ishte fare e rregullt që ne të përkrahim një koncept politik, posaçërisht me një BDI e cila ka vjedhur votat. Si...

Në 21 pyetjet e Pastel – “Viktima” e radhës Shkumbin Ismaili

“Viktima” e radhës e pyetjeve provokative të emisionit Pastel është këngëtari nga Tetova Shkumbin Ismaili. Sa orë gjum bën...

Murinjo arriti në Shkup me ekipin e tij

Trajneri i Tottenham Zhoze Murinjo së bashku me lojtarët arriti në Shkup, raporton TV21. Shumë ekspertë Zhoze Murinjon...

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -