11 viktima, 100 të infektuar me virusin korona dhe 551 të shëruar

TË FUNDIT

3.9 miliardë vite i vjetër, objekti i veçantë që Biden ka vendosur në zyrën presidenciale

Kur ekuipazhi i Apollo 17 u kthye nga hëna, ata sollën përsëri një shkëmb hënor 3.9 miliardë vjeçar që...

Orizi i zi përmirëson funksionin e trurit dhe ngadalëson plakjen e tij

Orizi i zi ka qenë prej kohësh i njohur si një ilaç për veshkat, mëlçinë dhe dispepsi. Ai ka...

A është i shëndetshëm uji i gazuar?

Uji me gaz mund të jetë një alternativë e mirë në vend të pijeve të gazuara, por a është...

Moti do të jetë me vranësira, pasdite do të fillojnë të reshura të shiut

Moti në vend paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme, ndërsa pasdite, duke filluar nga perëndimi, do të...

Horoskopi 24 janar 2021

Dashi Do të jeni nën ndikimin e favorshëm të Marsit, Venusit dhe Mërkurit gjatë gjithë së dielës. Nëse gjatë ditëve...

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 764 testime të realizuara, 100 persona kanë rezultuar pozitivë me korona virusin.

Shkup-47, Kumanovë-3, Dibër-12, Shtip-1, Prilep-4, Tetovë-10, Veles-3, Ohër-4, Kavadarc-8, Gostivar-3, Kriva Pallankë-1, Radovish-1, Koçan -2 dhe Kërçovë-1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 551 të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 11 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me virusin korona.

TË NGJAJSHME