Array

103 vjeçarja merr diplomën e shkollës së mesme

Must Read

Janë sanksionuar 513 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrolle të intensifikuara në fushën e...

Henkok: Po përkeqësohet situata në Britani të Madhe, karantina opsioni i fundit

Ministri britanik i Shëndetësisë, Met Henkok deklaroi se është duke u përkeqësuar situata në vend dhe se...

OBSH: Numri i të infektuarve në Evropë mbi kulmin që nga marsi

Rastet e reja javore me koronavirus në Evropë e ka tejkaluar numrin e të infektuarve nga piku...
- Advertisement -

Gjyshja nga Wisconsin ka fituar diplomën e saj, 87 vjet pas regjistrimit në shkollë të mesme . Gjyshja jeton në Spring Green, dhe qëllimet e saj nuk janë hequr edhe kur i ka bërë 103 vjet .

Meri Hant gjithnjë ka pasur dëshirë të kryejë shkollën. Në jetën e saj të gjatë ka pasur tetë vëllezër dhe motra për të cilët është kujdesur derisa shtëpinë e ka pasur larg dhjetë kilometra nga shkolla.

- Advertisement -

Në të vërtetë kjo ka qenë arsye që ajo nuk ka vazhduar edhe më tej arsimin e lartë.

“Kjo është diçka që gjithnjë e kam dashur dhe nuk kam pasur rast ta kem. Tash pas 100 vitesh ja ku jam”, ka thënë 103 vjeçarja për Daily Mail.

- Advertisement -

Familja dhe miqtë janë mbledhur për ta përcjellë ceremoninë e marrjes së diplomës.

Meri me shaka ka thënë se stacioni i ardhshëm është fakulteti.

- Advertisement -

Janë sanksionuar 513 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrolle të intensifikuara në fushën e trafikut, me ç’rast gjithsej në...

Henkok: Po përkeqësohet situata në Britani të Madhe, karantina opsioni i fundit

Ministri britanik i Shëndetësisë, Met Henkok deklaroi se është duke u përkeqësuar situata në vend dhe se numri i pacientëve të hospitalizuar...

OBSH: Numri i të infektuarve në Evropë mbi kulmin që nga marsi

Rastet e reja javore me koronavirus në Evropë e ka tejkaluar numrin e të infektuarve nga piku që nga marsi, bëri të...

Mbi 30 milionë të infektuar me Covid-19 në botë

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në të gjithë botën ka kaluar 30 milionë, sipas shifrave nga Universiteti Johns Hopkins në...

533 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit  në territorin e gjithë vendit lidhur me masën e mosmbajtjes së maskës janë regjistruar 533 shkelje, bëjnë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -