100 milionë euro për mbështetje të kompanive vendore

Must Read

Negociata paqësore mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në Gjenevë

Ministrat e Punëve të Jashtme të Azerbajxhanit dhe Armenisë mbërritën sot në Gjenevë për negociata për zgjidhjen...

Rekord i ri negativ në Greqi, 1.690 të sapoinfektuar

Në 24 orët e kaluara në Greqi, janë regjistruar 1.690 raste të reja të Kovid-19 në Greqi,...

Zaev: Investimet kapitale sjellin përfitime për ekonominë dhe për shtetin

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm onlajn me zëvendës ambasadorin e Gjermanisë në vend, Oto Graf,...

Kryeministri Zaev pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, në pres-konferencë prezanton masën e 4 ekonomike.

Kryeministri bëri të ditur se janë siguruar 100 milion euro kredi nga Banka Zhvillimore për të mbështetur kompanitë vendore.

“100 milionë euro të reja kredi të favorshme nga Banka Zhvillimore të siguruara përmes Bankës Investuese Evropiane, të cilat do të vendosen përmes bankave ekonomike për të mbështetur kompanitë vendase”.

  • Tags
  • 1

Negociata paqësore mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në Gjenevë

Ministrat e Punëve të Jashtme të Azerbajxhanit dhe Armenisë mbërritën sot në Gjenevë për negociata për zgjidhjen e konfliktit Nagorno-Karabah ku qindra...

Rekord i ri negativ në Greqi, 1.690 të sapoinfektuar

Në 24 orët e kaluara në Greqi, janë regjistruar 1.690 raste të reja të Kovid-19 në Greqi, që është rekord i ri...

Zaev: Investimet kapitale sjellin përfitime për ekonominë dhe për shtetin

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm onlajn me zëvendës ambasadorin e Gjermanisë në vend, Oto Graf, dy përfaqësues të Shoqatës Gjermane...

BP: Vazhdon trendi i uljes së shkallës mesatare të interesit të kredive të përgjithshme

Gjatë shtatorit të vitit 2020 vazhdoi trendi i uljes së normës mesatare të interesit për kreditë e përgjithshme, njoftoi sot Banka Kombëtare.

934 raste të reja me COVID-19! 5 të vdekur, 454 të shëruar!

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 934 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut, nga gjithsej 2748 teste të...

More Articles Like This