10 viktima dhe 403 raste të reja me Covid-19

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2118 testime të realizuara 403 persona janë diagnostifikuar me virusin korona.

Shkup-165, Kumanovë-30, Dibër-9, Shtip-4, Prilep-10, Tetovë-14, Strugë-11, Veles-25, Manastir-10, Ohër-19, Kavadarc-22, Gostivar-11, Gjevgjeli- 8, Strumicë-13, Radovish-3, Krushevë-4, Koçan-14, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Berovë-3, Vinic-2, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-1, Kërçovë -4, Resnjë-4 dhe Negotinë-11.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 339 pacientë të shëruar, ndërkaq 10 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19.

TË NGJAJSHME