10 viktima, 166 të infektuar me Covid-19 dhe 416 të shëruar

TË FUNDIT

Mbyllet një lokal në Gazi Babë, punonte jashtë orarit të lejuar

Mbrëmë në ora 21:50 minuta, gjatë kontrollit në një objekt hotelierik në rajonin e Gazi Babës, nga ana e...

Osmani: Nuk ka Evropë të fuqishme pa Ballkan të fuqishëm

Ideja evropiane paraqet frymëzim për zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon. Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm....

Qeveria gjermane përcaktoi disa vende me rrezik më të lartë për shkak të Covid-19

Pasi të premten Qeveria gjermane përcaktoi disa vende si me rrezik më të lartë për shkak të Kovid-19, prej...

Ndjehet tërmet në Ohër, epiqendra në Liqenin e Ohrit

Një tërmet me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në rajonin e Ohrit. Sipas të dhënave, tërmeti u...

Në repartet infektive në vend po mjekohen 604 pacientë me Covid-19

Në 24 orët e fundit në kovid-qendrat në spitalet e vendit është paraqitur se po mjekohen gjithsej 330 pacientë...

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 1049 testime të realizuara, 166 pacientë kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-88, Kumanovë-2, Shtip-4, Prilep-11, Tetovë-13, Strugë-11, Veles-1, Ohër-13, Kavadarc-4, Gostivar-7, Kriva Pallankë-2, Krushevë-1, Koçan -2, Probishtip-2, Vinic-1, Kërçovë-2 dhe Negotinë-2.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 416 pacientë të shëruar nga virusi korona, ndërsa 10 pacientë e kanë humbur betejën me Covid-19.

TË NGJAJSHME