1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Must Read

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19 me të cilën 141 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Shkup-51, Kumanovë-12, Shtip-6, Prilep-6, Tetovë-2, Strugë-2, Veles-2, Manastir-5, Strumicë-10, Kriva Pallankë-2, Koçan-5, Probishtip-1, Vallandovë-3, Vinicë-3, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-8, Kërçovë-2, Resnjë-2 dhe Negotinë-2.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 94 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-25, Kumanovë-5, Dibër-1, Shtip-6, Prilep-5, Tetovë-8, Strugë-3, Vveles-5, Manastir-7, Gostivar-4, Gjevgjeli-5, Kriva Pallankë-1, Radovish-3, Koçan-5, Berovë-1, Dellçevë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-6.

Ndërkaq një pacient nga Shkupi e ka humbur betejën me virusin korona gjatë 24 orëve të fundit.

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Maqedoninë e...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Keit Kraç,...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti. Zaev e Hoti...

Kryeparlamentari Xhaferi pret në takim kryeministrin e Kosovës Hoti

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Festa shënohet me protestë! Mickoski: Pranimi se Dellçevi është bullgar është asimilimi i kombit

Partia opozitare VMRO-DPMNE organizoi protestë të re me vetura. Protesta nisi nga salla “Boris Trajkovski” dhe përfundoi para Kuvendit, ku mbajti fjalim...

More Articles Like This