Array

​Vlerësimet e futbollistëve: Inter-Milan

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Skuadra e Interit luajti baras me Milanon, në ndeshjen derbi në kampionatin italian të futbollit, me rezultat 0-0.

Lojtari i ndeshjes ishte Jesus i vendasve, kurse Gnoukouri po ashtu i vendasve ishte dështim në këtë ndeshje. Shaqiri luajti në pjesën e dytë dhe u vlerësua së pati paraqitje të mirë për ata minuta që luajti.

- Advertisement -

Vlerësimet e futbollistëve

Inter: Handanovic 7.5, D’Ambrosio 7.0, Jesus 8.5, (lojtari i ndeshjes), Vidic 8.0, Ranocchia 7.0, Gnoukouri 5.5 (dështimi i ndeshjes), Medel 7.0, Hernanes 7.0, Kovacic 7.5, Icardi 6.5, Palacio 6.5.

- Advertisement -

Rezervistët: Shaqiri 6.5, Obi 6.5.

Milan: Lopez 7.5, Abate 7.0, Alex 7.0, Mexes 8.0, Antonelli 7.5, De Jong 7.0, Van Ginkel 7.0, Poli 7.0, Suso 7.0, Bonaventura 6.5, Menez 6.5.

- Advertisement -

Rezervistët: Cerci 6.5, Paletta 6.0, Destro 6.0.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -