Array

​Tre të arrestuar në Klinë

Must Read

Dimitrov paralajmëroi 120 milion euro ndihmë nga BE për RMV-në

Pas takimit me eurokomisionarin për zgjerim, Oliver Varhei dhe ekipin e tij, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla...

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e ligjeve për arsim, në kushte të jashtëzakonshme fillimin e vitit shkollor e përcakton Qeveria

https://youtu.be/wecngTo4ylE Me ndryshimet në Ligjin për Arsim fillor dhe atë të mesëm,...
- Advertisement -

Posedimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge dhe posedim të paautorizuar të armës, janë arsyet që kanë quar deri tek arrestimi i B.B., A.B., dhe M.B. nga fshati Volljak i Klinës.

Këta tre të dyshuar janë arrestuar nga policia e Kosovës pranë stacionit policor në Klinë, gjatë implementimit të planit operativ “Kontrollimi i lokaleve”.

- Advertisement -

Njësia e hetimeve në koordinim edhe me prokurorin e shtetit gjatë bastisjes së një lokali kanë gjetur dhe konfiskuar si provë materiale, 71.9 gramë marihuanë, një shkop të bejsbollit, një shufër metalike si dhe një thikë me këllëf.

Siç njofton policia se me datën 20/4/2015 janë intervistuar të dyshuarit në prezencën e avokatëve mbrojtës të caktuar sipas detyrës zyrtare, ku pas intervistimit me urdhër të prokurorit të rastit që të tre të dyshuarit e lartcekur lirohen në procedurë të rregullt.

- Advertisement -

Ndërsa, rasti vazhdon të hetohet nga Njësiti antidrogë (DHTN)-Pejë./Kp/

- Advertisement -

Dimitrov paralajmëroi 120 milion euro ndihmë nga BE për RMV-në

Pas takimit me eurokomisionarin për zgjerim, Oliver Varhei dhe ekipin e tij, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov paralajmëroi se në ditët...

Guteresh i bëri thirrje botës të parandalohet Lufta e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës

Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot i bëri thirrje botës ta parandalojë Luftën e ftohtë mes SHBA-së dhe Kinës dhe...

Kuvendi i miratoi ndryshimet e ligjeve për arsim, në kushte të jashtëzakonshme fillimin e vitit shkollor e përcakton Qeveria

https://youtu.be/wecngTo4ylE Me ndryshimet në Ligjin për Arsim fillor dhe atë të mesëm, të miratuara mbrëm nga Kuvendi,...

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë te Pendarovski

Në vilën e presidentit Stevo Pendarovski, në Vodno, me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli i Sigurisë.

Takim Dimitrov-Varhei: Vërtetohet nevoja për hapjen e negociatave

Sot në Bruksel, zëvendëkryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov realizoi takim me Oliver Varhein, Eurokomesarin për Zgjerim dhe Fqinjësi të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -