Array

​Thaçi, Gjykata Speciale nuk duhet të konsiderohet si ndëshkim për Kosovën

Must Read

Gjashtë persona të lënduar, njëri prej tyre më rëndë gjatë përplasjes së tre automjeteve në Tetovë

Gjithsej gjashtë persona u lënduan, prej tyre një vajzë më rëndë, në aksidentin e komunikacionit midis tre...

Arrestohet një grua për shkak të letrës me helm që dërgoi në Shtëpinë e Bardhë

Policia amerikane arrestoi  një grua të dyshuar për dërgimin e një letre deri te Shtëpia e bardhë...

Janë sanksionuar 346 shoferë në Shkup, 150 për shpejtësi të tejkaluar, 28 motoçiklistë

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 346 sanksione, mes të cilëve...
- Advertisement -

Ministri i Punëve të Jashtme dhe ish-kryeministri Hashim Thaçi vlerëson lart vendimin e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me Gjykatën Speciale.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Thaçi thotë se themelimi i Gjykatës Speciale nuk duhet të konsiderohet si një ndëshkim për Kosovën.

- Advertisement -

Ja postimi i plotë i Thaçit në Facebook:

E vlerësoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese që mundëson procedimin e mëtutjeshëm për themelimin e Gjykatës Speciale nga Kuvendi i Republikës së Kosovës. Ky vendim duhet të jetë inkurajues për përmbushjen e zotimit ndërkombëtar të institucioneve dhe gjithë spektrik politik të Kosovës. Themelimi i Gjykatës Speciale nuk duhet të konsiderohet si një detyrim apo ndëshkim për Kosovën, por si rrugë e vetme e drejtë për t’u përballur me dyshimet e ngritura. Lufta e jonë për liri ka qenë e drejtë dhe asnjë gjykatë nuk mund ta vejë në pikëpyetje atë. Kosova gjithmonë ka qenë dhe do të mbetet në anën e drejtësisë.

- Advertisement -

Gjashtë persona të lënduar, njëri prej tyre më rëndë gjatë përplasjes së tre automjeteve në Tetovë

Gjithsej gjashtë persona u lënduan, prej tyre një vajzë më rëndë, në aksidentin e komunikacionit midis tre automjeteve që ndodhi dje rreth...

Arrestohet një grua për shkak të letrës me helm që dërgoi në Shtëpinë e Bardhë

Policia amerikane arrestoi  një grua të dyshuar për dërgimin e një letre deri te Shtëpia e bardhë me helmin vdekjeprurës ricin, kumtuan...

Janë sanksionuar 346 shoferë në Shkup, 150 për shpejtësi të tejkaluar, 28 motoçiklistë

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 346 sanksione, mes të cilëve 17 shkelje për ngasje pa...

Është arrestuar personi që sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar S.A.  (32) nga Shkupi i cili sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë. Kundër tij do...

LSDM: Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja ndërton rend, drejtësi dhe disiplinë

"Rendi, drejtësia dhe disiplina, ndërtimi i një shteti të fortë dhe të pavarur juridik dhe sundimi joselektiv i ligjit janë prioritetet kryesore...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -