Array

​Rinkevics: Letonia do ta mbështes Kosovën

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Ministri i Punëve të Jashtme të Letonisë Edgars Rinkevics gjatë vizitës së tij në Kosovës është takuar edhe me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa.

Gjatë takimit, kryeministri Mustafa dhe ministri Rinkevics, kanë biseduar për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve, për proceset integruese evropiane të Kosovës si dhe çështje të tjera aktuale.

- Advertisement -

Kryeministri Mustafa e njoftoi për progresin në Kosovë, duke theksuar prioritetet e Programit Qeverisës për zhvillimin e qëndrueshëm ekonomik, punësimin dhe mirëqenien, sundimin e ligjit, agjendën evropiane si dhe reformat thelbësore në arsim dhe në shëndetësi, si pjesë e zhvillimit të vendit.

Kryeministri Isa Mustafa theksoi angazhimin e posaçëm të Qeverisë së Kosovës në proceset integruese evropiane, duke shprehur nevojën e nënshkrimit sa më shpejt të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit dhe liberalizimin e vizave për kosovarët.

- Advertisement -

Ministri i Punëve të Jashtme i Letonisë, Edgars Rinkevics, vlerësoi progresin që po arrihet në Kosovë, duke shprehur përkrahjen e mëtejshme të Letonisë për Kosovën, veçmas në proceset integruese evropiane.

Kryeministri Mustafa dhe ministri Rinkevics biseduan edhe për avancimin e mëtejshëm të marrëdhënieve bilaterale dhe shkëmbimeve ndërmjet dy shteteve

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -