​Përfundon Liga e Kombeve, rikthehet futbolli me klube

TË FUNDIT

Në Bosnje dhe Hercegovinë vazhdohet ora policore edhe për 14 ditë

Shtabi i krizës i Ministrisë federale të Shëndetësisë së Bosnje e Hercegovinës sot i vazhdoi masat për...

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit,...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të...

ARM do të mbaj rend në spitale! Angellov: S’ka nevojë për panik, ushtria do të jetë pa armë

https://youtu.be/-n-Qrp7LTFw Shtabi kryesor i Qendrës për menaxhim me kriza pas kërkesës së...

Ahmeti flet për bashkëpunimin mes opozitës! Luftonin koalicionin BDI – VMRO-DPMNE, tash bashkohen

Kryetari  i BDI-së po ashtu foli edhe për paralajmërimet për bashkëpunim mes opozitares VMRO-DPMNE dhe opozitës shqiptare...

Pas dy javëve të gjata në botën e futbollit me kombëtare, vikendi do t’i takojë klubeve në ligat e ndryshme në kontinentin e Evropës.

Për të gjithë dashamirët e këtij sporti, vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje të bukura dhe interesante.

Më poshtë janë të bashkangjitura disa nga përballjet më interesante në ligat e tyre së bashku me orarin e ndeshjeve të parapara për këtë vikend. Monaco – Paris Saint-Germain, Liga e Francës, e premte ora 21:00 (Stade Louis II)

Tottenham Hotspur – Manchester City, Premier Liga, e shtune ora 18:30 (Tottenham Hotspur Stadium)

Villareal – Real Madrid, La Liga, e shtune ora 16:15 (Estadio de la Cerámica)

Atletico Madrid – Barcelona, La Liga, e shtune ora 21:00 (Wanda Metropolitano)

Bayern Munich – Werder Bremen, Bundesliga, e shtune ora 15:30 (Allianz Arena)

Hertha Berlin – Borussia Dortmund,Bundesliga, e shtune ora 20:30 (Olympiastadion Berlin)

Leeds United – Arsenal, Premier Liga, e diele ora 17:30 (Elland Road)

Liverpool – Leicester City,Premier Liga, e diele ora 20:15 (Anfield Road)

Rangers – Aberdeen, Liga Skoceze, e diele ora 13:00 (Ibrox Stadium)

Napoli – Milan , Serie A, e diele ora 20:45 (San Paolo Stadium).

TË NGJAJSHME