​Ndeshja Bayern Mynich – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

TË FUNDIT

Pensilvania e konfirmoi fitoren e Bajdenit në zgjedhjet në SHBA

Pensilvania zyrtarisht e konfirmoi fitoren zgjedhore të demokratit Xho Bajden në shtet mbi Donald Trampin, një ditë...

Ahmeti: Gjykim ndaj UÇK-së, e jo ndaj individëve! “Gur mbas guri bëhet kalaja, fjalë pas fjale nis belaja”

https://youtu.be/_a_1XXERP0E Procesi gjyqësor që po zhvillohet në Hagë nuk është kundër individëve,...

Shteti do të paguaj 100 euro në ditë për pacient! “Malla Bogorodica” e Kamçevit Covid qendër e re

https://youtu.be/XbXU7NcmJDo Filloi që të pajiset me mjete mjekësore qendra e re kovid...

“Të dielën të mos punohet”! Shahpaska pret sugjerimet e ministreve përkatëse

https://youtu.be/zVBGld6aA_c Ministria e Punës dhe Politikë Sociale e ka dërguar te të...

“Jeta është brenda nesh, ne jemi brenda jetës”! Personat me nevoja të veçanta mbledhin para për të blerë karroca

https://youtu.be/ZlTHrXk831M “Jeta është brenda nesh, ne jemi brenda jetës”.  Me këtë moto...

Ballafaqimi kryesor i kësaj mbrëmje në Ligën e Kampionëve pa dyshim se do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” të Mynichut, aty ku ballafaqohen Bayern Mynichu dhe Atletico Madridi.

Këto dy klube bëjnë pjesë në grupin A, së bashku me Salsburgun dhe Lokomotivo Moskën.

Këto janë formacionet zyrtare:

Bayern Munich:

Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Lucas Hernandez; Kimmich, Goretzka; Coman, Muller, Tolisso; Lewandowski

Atletico Madrid:

Oblak; Trippier, Felipe, Savic, Renan Lodi; Carrasco, Koke, Hector Herrera, Marcos Llorente; Luis Suarez, Joao Felix.

TË NGJAJSHME