Array

​Lirohen nga paraburgimi tre të akuzuarit për terrorizëm

Must Read

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për...
- Advertisement -

Tre të akuzuarve për terrorizëm Valon Shala, Nuredin Sylejmani dhe Genc Selimit u është ndërprerë masa e paraburgimit.
Gjykata Themelore e Prishtinës sot ka marrë vendim që Shala, Selimi dhe Sylejmani të lirohen nga paraburgimi në të cilën gjendeshin që nga 5 nëntori 2013.

Ndërkaq po e njëjta gjykatë ia ka vazhduar edhe për dy muaj tjerë të dyshuarit tjetër në këtë grup Ardian Mehmetit edhe ëpr dy muaj tjerë.
Avokati Nikë Shala, që mbron të akuzuarin Valon Shala, tha për KosovaPress se ka bërë kërkesë në gjykatë që klientit të tij t’i ndërpritet masa e paraburgimit ose e njëjta t’i zëvendësohet me ndonjë masë tjetër. Sipas avokatit Shala kjo për arsye se nuk ka asnjë provë që klienti I tij të qëndrojë edhe më tutje në paraburgim.

- Advertisement -

Tre të liruarve u është ndryshuar masa e paraburgimit me paraqitje në Polici.
Ndryshe katër ditë më parë është hedhur poshtë aktakuza ndaj këtyre të akuzuarve me arsyetimin se nuk ka prova materiale./Kp/

- Advertisement -

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...

​Balotelli ndryshon skuadër, por mbetet në Serie A

Skuadra italiane Genoa ndodhet në negociata me Mario Balotellin për ta ofruar atë me një kontratë njëvjeçare nga Breschia.

Qeveria me pako masash në mbështetje të vreshtarëve

Qeveria në mbledhjen e sotme e shqyrtoi dhe miratoi “Informatën për gjendjen e blerjes së rrushit nga rekolta 2020 me propozim masa”,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -