​Juventus merr tre pikët e para, shkëlqen Morata

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Juventus-i ka triumfuar me lehtësi në ballafaqimin me Dinamo Kievin, ndeshja e parë e zhvilluar në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve për sezonin 2020/21.

Edhe pse pati disa raste të mira shënimi, Juventus-i nuk ia doli të shënoj brenda 45 minutave të para dhe skuadra shkuan në pushim me rezultatin e barabartë, 0-0.

Por, me të filluar pjesa e dytë, ishte blerja e re, Alvaro Morata, ai i cili tundi rrjetën e kundërshtarit në minutën e 46’.

Spanjolli doli edhe njëherë në sknë duke dëshmuar se Juventus-i ka bërë një blerje të mirë në afatin kalimtar veror dhe realizoi në minutën e 84’ dhe rezultatin final të ndeshjes 0-2.

Kështu Juventus-i e kryeson grupin G me tre pikë të mbledhura.

TË NGJAJSHME