Array

​“Jo Zajednicës” edhe në shkollat e Prishtinës

Must Read

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...
- Advertisement -

Një organizatë e quajtur “Nxënësit aktivë”, njofton se ka ndërmarr një aktivitet në 6 shkolla të Prishtinës duke vendosur çarçafë me mbishkrime kundër Asociacionit të komunave serbe të nënshkruar në Bruksel mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Serbisë.

“Nxënësit aktivë”, bëjnë të ditur se aktivitetet janë ndërmarrë në shkollat: ”Sami Frashëri” (shoqëror), “Sami Frashëri” (natyror), “Xhevdet Doda”, Shkolla e Mjekësisë “Ali Sokoli”, “28 Nëntori” dhe Shkolla e Bujqësisë.

- Advertisement -

“Për ne, si të rinj të këtij vendi, ka ardhur koha që të jemi e tashmja, sepse si të paangazhuar dhe duke u gënjyer nga motoja monotone ‘..ju jeni e ardhmja’ u bindëm që e ardhmja jonë po del të jetë rruga për në kampet e Hungarisë dhe nëpër kontejner të Evropës”, thuhet në komunikatë.

Sipas kësaj organizate me këtë aktivitet simbolik, u bëhet thirrje të gjithë qytetarëve që ta ngrisin zërin e tyre në mbrojtje të shtetit dhe në mbrojtje të të drejtave tona.

- Advertisement -

“Si gjithnjë, do ketë nga ata që do të na këshillojnë se s’duhet të merremi me politikë, por le ta shikojnë historinë tonë dhe do ta kuptojnë se janë gabim. Ajo na m ëson se, sikurse të tjerët, edhe ne duhet ta mbrojmë vendin tonë dhe të punojmë për përparimin e tij”, thuhet në komunikatën e “Nxënësit aktivë”.

- Advertisement -

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e masave të reja kufizuese në...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga lagjja Shuto Orizare, Shkup  ishte...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -