Array

​I'u dha lamtumira e fundit Komandant Sylës

Must Read

Rama e fshiu shkrimin për Leshnicën, thotë u gabua fotografia

Në profilin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama nuk qëndron më fotografia e Leshnicës së Malit Sharr...

Pasqyrë ditore për gjendjen me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri tani janë infektuar 33,683,835...

Ku ngecin punët për ndërtimin e poliklinikës në Butel?

Kryetari i Komunës së Butelit, Velimir Smilevski, në emisionin "10Minuta" në TV21, tha se për ndërtimin e...
- Advertisement -

Iu dha lamtumira e fundit kolonel Avdullah Babalijës, apo si njihej Komandant Syla. Qindra persona morën pjesë në varrimin e tij, ku aty u tha se ai ishte luftëtarë i nivelit të lartë që udhëhoqi projekte me peshë për kombin tonë.
Për të foli edhe Ramush Haradinaj i cili ndër të tjera tha:
2“Ai i takon luftëtarëve shqiptarë të nivelit të lartë, komandantëve, atyre që kanë udhëhequr projekte me peshë për kombin, edhe pse këto vite pas luftës nuk kemi mujt jo sa duhet por sa ka qenë detyrë e jona për me zbardh këtë të vërtetë e me u dit kjo e vërtetë, historia do ta bëjë këtë. Avdullah Babalija i takon luftëtarëve që në kombin tonë do të renditen lartë. Ndarja e tij ishte e papritur, e dhimbshme, e vështirë”, tha ai.

Përveç mbledhjes komemorative, për të u mbajtën edhe homazhe po në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” në Gjakovë,ku morën pjesë shumë qytetarë përveç familjarëve dhe atyre që e kanë njohur nga afër.

- Advertisement -

Rama e fshiu shkrimin për Leshnicën, thotë u gabua fotografia

Në profilin e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama nuk qëndron më fotografia e Leshnicës së Malit Sharr ku ai e paraqiti si...

Pasqyrë ditore për gjendjen me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri tani janë infektuar 33,683,835 persona. Nga pasojat nga Kovid-19...

Ku ngecin punët për ndërtimin e poliklinikës në Butel?

Kryetari i Komunës së Butelit, Velimir Smilevski, në emisionin "10Minuta" në TV21, tha se për ndërtimin e poliklinikës punët kanë ngecur në...

Kërçovë, mësimi online do të bojkotohet, Carovska: Bojkoti nuk na sjell të mira

Këshillat e prindërve në shkollat e Kërçovës kanë vendosur të bojkotojnë mësimin online. Prindërit janë ngritur në këmbë pas...

1 vit nga premtimi për shkollën në Idrizovë, Georgievski dhe Carovska bashkë, por të pakoordinuar

https://youtu.be/eZaNbYhFj8g Entuziazëm, shpresë. Kështu u ndien banorët e lagjes Idrizovë një vit më parë,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -