​Inter ka ëndërr evropiane, Conte: Duam të hyjmë në histori

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Antonio Conte zgjoi Interin dhe solli klubin një hap më afër trofeut të parë evropian që nga viti 2010. Tani, ai nuk dëshiron të ndalet.

“Që nga dita e parë, unë jam përqendruar në suksesin e klubit dhe me qëllimin për të luajtur një lojë si kjo. Unë dua ta çoj ekipin deri në fund të rrugës,” tha Conte.

- Advertisement -

Finalja e Europa League midis Interit dhe Sevillës do të luhet të premten në orën 21.00 në Koln.

“Unë isha në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve, në gjysmëfinale dhe tani jam në finalen e Europa League. Mendoj se është punë e mirë stërvitore dhe tani dua të fitoj trofeun”, tha Conte.

- Advertisement -

Sevilla është sundimtari i Europa League, mbajtës rekord në numrin e trofeve – pesë prej tyre dhe Conte tha se Sevillas duhet t’i tregojnë që duan trofe.

“Ne kemi përparuar shumë. Tani do të japim gjithçka që mundemi. Ne duhet t’i tregojmë Sevilla-s që duam më shumë këtë trofe. Ata janë më me përvojë, por ne kemi përgjigjen. Ne duam të futemi në historinë e klubit. Ne do ta bëjmë këtë vetëm nëse fitojmë. Shanset e tilla nuk fitohen shpesh,” përfundoi Conte.

- Advertisement -

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -