Array

​Fabregasin e pret një ambient armiqësorë në “Emiratës”

Must Read

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi...
- Advertisement -

Kryederbi i kësaj fundjave në Angli, do të luhet sot në Emiratës” në mes Arsenalit dhe Chelseas, sfidë kjo që nis në orën 17:00.

Mesfushorin e Chelseas, Cesc Fabregasin e pret një ambient armiqësore në “Emirates” për shkak se do të luajë kundër ish skuadrës së tij.

- Advertisement -

Ish kapiteni i Arsenalit, pritet të ketë një pritje armiqësore për shkak se luan për herë të parë kundër Arsenalit në fanellën e Chelseas, edhe pse Fabregas ka luajtur kundër Arsenalit kur ishte pjesë e Barcelonës.

Por, menaxheri i Chelseas, Jose Mourinhon thotë se nuk është i shqetësuar për këtë çështje, sepse sipas tij, edhe Frank Lampard luajti kundër ish skuadrës së tij. Chelsea në fanellën e Manchester Cityt.

- Advertisement -

“Unë nuk e di se çfarë pritje ai do të merr. Unë nuk jam i shqetësuar për këtë gjë”, tha Mourinho.

“Frank Lampard luajti në ‘Stamford Bridge’ për Manchester Cityn në janar pa problem dhe ishte një pritje e mirë, andaj nuk shoh arsye për Fabregasin që të mos jetë e njëjta gjë. Por, në qoftë se do të ketë një reagim të keq, ai mund të jetë më shumë së i gatshëm. Ai ka luajtur kundër Arsenalit në fanellën e Barcelonës”, theksoi Mourinho.

- Advertisement -

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i Maqedonisë së Veriut i lavdëroi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -