Array

​ETC edhe në Gostivar, punë për 100 punëtorë

Must Read

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39,...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e...

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës...
- Advertisement -

Elkos Group hapi sot objektin e qendrës tregtare të ETC-së në Gostivar, duke u bërë kështu objekti i dytë në Maqedoni, pas asaj në Shtip.

Kjo qendër e cila u cilësua si mundësi për të përmirësuar edhe më tutje bashkëpunimin ekonomik në mes Kosovës dhe Maqedonisë si dhe ekonominë e Gostivarit, ka hapësirë mbi 6 mijë metra, ka kushtuar 6 milionë euro dhe ka punësuar 100 punëtorë.

- Advertisement -

Me këtë rast, drejtori i Elkos Group, Ramiz Kelmendi, falënderoi të gjithë ata që ndihmuan në hapjen e këtij objekti duke premtuar që do të vazhdojë edhe më tutje me investime në Maqedoni, duke hapur edhe pika të tjera të ETC-së.

Ai shtoi se në këtë pikë do të ketë edhe artikuj të Republikës së Kosovës, ashtu siç ka artikuj të Maqedonisë në Kosovë.

- Advertisement -

E kryetari i Komunës së Gostivarit, Nefzat Bejta, tha se qendra e sapo hapur e ETC-së i ka dhënë një pamje shumë të bukur qytetit të tij.

E Ambasadori i Kosovës në Maqedoni, Ylber Hysa, tha se në këtë mënyrë Kosova dhe Maqedonia do të jenë më pranë njëra tjetrës, ashtu siç edhe e meritojnë.

- Advertisement -

Elkos Group, përveç Maqedonisë ka investuar edhe në Shqipëri me hapjen e ETC-së në Fier, dhe në Mal të Zi me ETC në Rozhajë./kp/

- Advertisement -

8 viktima nga Covid-19, njëri prej tyre 39 vjeçar

Janë regjistruar 8 viktima si pasojë e koronavirusit, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.Viktimat janë të moshës 39, 48, 56, 63,65 dhe 83...

Qeveria dorëzoi emrat e zëvendësministrave! Ja emrat e tyre

Qeveria e vendit deri Kuvend ka dorëzuar listën me emrat e zv/ministrave dhe biografitë e tyre. Ja...

PTHP Shkup dorëzoi ankesë për dënimin me kusht në lëndën për aksidentin te ëmbëltorja

Prokuroria Themelore Publike Shkup deri te Gjykata e Apelit Shkup sot  dorëzoi ankesë  për gjykimin e shkallës së parë  të Gjykatës Themelore...

Ambasadori i ri i BE-së: Me padurim pres ta njoh vendin, duke siguruar mbështetje për integrimin e saj në BE

Ambasadori i ri i Bashkimit Evropian në Maqedoninë e Veriut, Dejvid Gir ka arritur në vend. “Arrita në Shkup....

Zaev -Cakaj: Qeveria e re është konfirmim për përcaktimet euroatlantike dhe inkurajim për avancimin e rajonit

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Gent Cakaj, ministër për Evropë dhe Punë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -