​Dybala dhe Morata të gatshëm për ballafaqimin me Romën

Must Read

Funksionarët e BE-së të gatshëm për t’i ndihmuar Turqisë dhe Greqisë pas tërmetit

Përfaqësuesit zyrtarë të BE-së sot shprehën mbështetje për Turqinë dhe Greqinë, të cilët u prekën nga tërmeti...

Edhe në Poloni rekord i zi – 21.629 persona të infektuar

Numri i të infektuarve me koronavirus në Poloni është rritur për 21.629 rekorde, kumtoi sot Ministria polake...

Negociata paqësore mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në Gjenevë

Ministrat e Punëve të Jashtme të Azerbajxhanit dhe Armenisë mbërritën sot në Gjenevë për negociata për zgjidhjen...

Alvaro Morata dhe Paulo Dybala janë ftuar nga trajneri Andrea Pirlo për ballafaqimin e nesër ndaj Romës në xhiron e dytë të kampionatit italian Serie-A.

Megjithatë, “Bianconerrët” ende nuk mund të bazohen në shërbimet e lojtarëve si Bernardeschi, Matthijs de Ligt dhe Alex Sandro, derisa Sami Khedira nuk ka udhëtuar fare drejt Romës.

Blerja e re, Morata mund të debutoj vetëm pak ditë pasi e kompletoi ardhjen e tij si i huazuar nga Atletico Madridi, derisa Dybala është shëruar plotësisht nga lëndimi i muskulit.

Skuadra e plotë e Juventusit:

Szczesny, Pinsoglio, Buffon; De Sciglio, Chiellini, Danilo, Cuadrado, Bonucci, Rugani, Demiral, Frabotta; Arthur, Ramsey, McKennie, Rabiot, Bentancur, Portanova, Kulusevski; Ronaldo, Morata, Dybala, Douglas Costa, Vrioni.

Funksionarët e BE-së të gatshëm për t’i ndihmuar Turqisë dhe Greqisë pas tërmetit

Përfaqësuesit zyrtarë të BE-së sot shprehën mbështetje për Turqinë dhe Greqinë, të cilët u prekën nga tërmeti i fuqishëm dhe thanë se...

Edhe në Poloni rekord i zi – 21.629 persona të infektuar

Numri i të infektuarve me koronavirus në Poloni është rritur për 21.629 rekorde, kumtoi sot Ministria polake e Shëndetësisë.

Negociata paqësore mes Azerbajxhanit dhe Armenisë në Gjenevë

Ministrat e Punëve të Jashtme të Azerbajxhanit dhe Armenisë mbërritën sot në Gjenevë për negociata për zgjidhjen e konfliktit Nagorno-Karabah ku qindra...

Rekord i ri negativ në Greqi, 1.690 të sapoinfektuar

Në 24 orët e kaluara në Greqi, janë regjistruar 1.690 raste të reja të Kovid-19 në Greqi, që është rekord i ri...

Zaev: Investimet kapitale sjellin përfitime për ekonominë dhe për shtetin

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm onlajn me zëvendës ambasadorin e Gjermanisë në vend, Oto Graf, dy përfaqësues të Shoqatës Gjermane...

More Articles Like This