Array

​Demonstrata kundër dhunës së policëve në SHBA

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Në më shumë se 30 qytete të SHBA-së janë organizuar demonstrate kundër dhunës së policisë ndaj një personi me ngjyrë dhe të paarmatosur.

Në demonstratat më të mëdha kundër dhunës policore në New York që kur vitin e kaluar janë vrarë dy pjesëtarë të policisë njujorkeze, dje janë arrestuar së paku 30 njerëz ndërsa dy policë janë sulmuar.

- Advertisement -

Demonstratat i ka organizuar rrjeti kundër arrestimeve masive dhe kanë filluar në orën 14 me leximin e emra që janë vrarë nga policët

Të tubuarve u është drejtuar Nikolas Havard babai i 13 vjeçarit i cili më 1994 është vrarë në New York.

- Advertisement -

“Luftoj që përsëri të hapet kjo lëndë qe 20 vjet dhe do të vazhdoj të luftoj”, ka thënë ai.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -