​Conte: Do të jetë ndeshje e vështirë me Milanin

Must Read

Fatmir Bytyqi: “Përkrahje financiare për 48 kompani që kanë investuar në kohë krize”

Gjithsej 48 kompani vendase, deri në fund të vitit do të fitojnë përkrahje financiare për investimet e...

Vdiq aktori i njohur, Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin për rtv21.tv e...

Papritur ndërroi jetë nënkryetari i Bundestagut

Nënkryetari i Bundestagut gjerman, Tomas Operman ndërroi jetë papritur, pasi që mbrëmë iu përkeqësua gjendja gjatë një...

Trajneri i Interit Antonio Conte, dje ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur për derbin ndërmjet Interit dhe Milanit, i cili zhvillohet sot me fillim nga ora 18:00 në “Giuseppe Meazza”.

Ai ka deklaruar se ballafaqimi me Milanin nuk do të jetë fare i lehtë për shkak se ata janë një ekip në rritje.

“Ne provojmë të bëjmë mirë në çdo ndeshje, sepse çdo fitore i sjell tre pikë. Sigurisht se derbi sjell më shumë vështirësi sepse ne po përballemi me një skuadër e cila po bën shumë mirë. Ata e përfunduan sezonin e kaluar në një mënyrë shumë të mirë dhe e kanë nisur sezonin e ri me po të njëjtin ritëm. Ne duam të vazhdojmë në rrugën tonë qe e kemi nisur duke e ditur se nesër përballemi me një rival të fortë”, tha ai.

Çfarë pret nga ballafaqimi Hakimi-Hernandez?

“Unë pres më shumë na të dy ekipet. Ata janë dy lojtarë të cilët i kontribuojnë rritjes së kualitetin të ekipeve respektive. Të dy janë të shpejtë dhe japin maksimumin në një ndeshje”, tha në fund Conte.

Fatmir Bytyqi: “Përkrahje financiare për 48 kompani që kanë investuar në kohë krize”

Gjithsej 48 kompani vendase, deri në fund të vitit do të fitojnë përkrahje financiare për investimet e bëra në kohë krize, në...

Vdiq aktori i njohur, Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin për rtv21.tv e ka konfirmuar aktori Xhalal Haliti....

Papritur ndërroi jetë nënkryetari i Bundestagut

Nënkryetari i Bundestagut gjerman, Tomas Operman ndërroi jetë papritur, pasi që mbrëmë iu përkeqësua gjendja gjatë një xhirimi për televizionin ZDF.

Parlamenti grek e hodhi poshtë mocionin e mosbesimit ndaj ministrit të Financave

Me 158 vota “kundër”, Parlamenti grek mbrëmë vonë nuk e votoi propozimin e opozitës SYRIZA për mosbesim të ministrit grek të Financave,...

Për një muaj në Tetovë janë zbuluar 50 automjete pa licenca për transport publik të udhëtarëve

Policia e Tetovës në kuadër të aktivitete të përforcuara të kontrollit të transportit publik të udhëtarëve në 30 ditët e fundit ka...

More Articles Like This