Zejdi: Nuk do të lejojmë që BDI të hyjë në qeveri pa Kryeministër shqiptar

TË FUNDIT

Deputetja Ilire Dauti kërkon nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion për ta çuar përpara Pr/Ligjin e tyre për shtetësinë!

Deputetja e koalicionit ASH-AAA, Ilire Dauti nëpërmjet emisionit Click Plus kërkoi nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion...

Pr/Ligji i #ASH-AAA për shtetësinë – për të mirën e qytetarëve apo për pikë politike?

Opinionisti Latif Mustafa në emisionin debatues Click Plus në TV21, ku po diskutohet për Propozim-Ligjin për shtetësinë, e pyeti...

Deputetja Dauti: Ata që i kanë të gjithë dokumentet, shtetësia nuk u jepet me justifikimin se janë të rrezikshëm për shtetin!

Ilire Dauti deputete në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut nga Koaliconi ASH-AAA, në Click Plus në TV21, theksoi se...

Ilire Dauti: Propozim-Ligji për shtetësinë hoqi maskat e atyre që thërrisnin “Shoqëri për të gjithë”

Ilire Dauti nga Koaliconi ASH-AAA në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se Propozim-Ligji për shtetësinë ka hequr maskat...

Jonida Mete Kiki: Sjella e zyrtarëve në terren reflekton në sjelljen e administratës ku shkon për të kërkuar shtetësi!

Juristja Jonida Meta Kiki në emisionin Click Plus në TV21, duke folur për Ligjin për shtetësinë, tha se sjellja...

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa do të shfrytëzoj çdo mjet politik për ta parandaluar formimin e qeverisë së re me BDI-në por pa Naser Zyberin kryeministër, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi – Zejdi.

“Nuk guxojmë të lejojmë që shqiptarët të mashtrohen edhe një herë siç kanë qenë të mashtruar 18 vite me radhë. I vetmi premtim parazgjedhor i BDI-së ishte “kryeministër shqiptar”, nuk kishte asnjë platformë politike e zhvillimore për vendbanimet shqiptare dhe ky premtim do realizohet, dhe e ka përkrahjen tonë, në të kundërtën, ne me çdo mekanizëm politik-demokratik do ta pamundësojmë krijimin e një qeverisjeje me BDI-në pa kryeministër shqiptar” u shpreh Rexhepi./TV21

🔴 [LIVE] Pres konferencë e Koalicionit ASH-AAA

🔴 [LIVE] Pres konferencë e Koalicionit ASH-AAA 🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на Алтернатива/Алијанса

Gepostet von TV21 am Freitag, 14. August 2020

TË NGJAJSHME